20 вересня народилася Мирослава Іванівна Замойська, сучасна українська письменниця більш відома під творчим псевдонімом – Дара Корній. Дізнатись більше про життя і творчість авторки таких книг як «Гонихмарник», «Зворотній бік світла» та «Зворотній бік темряви» ви можете з літвізитівки «Майстер українського фентезі – Дара Корній».
Дара Корній народилася у 1970 році на Волині. Середню школу закінчила в селі Княже Львівської області.
Вищу освіту здобула у Львові. Закінчила журналістсько-редакторське відділення Українського поліграфічного інституту. Її захоплення - дохристиянська міфологія, праукраїнські вірування, етнографія, казки, народна музика, книги.
Дара Корній писала спочатку для дитячої аудиторії для журналів «Ангелятко», «Ангеляткова наука» та для підлітків (журнали «Крилаті», «Однокласник»). Перший її виданий великий твір, опублікувало видавництво Клуб сімейного дозвілля у 2010 році. Це був роман «Гонихмарник», написаний в жанрі міського фентезі.
«Моя донька зачитувалась вампірськими сагами Майєр і щоразу із запалом переказувала мені їх сюжети, — зізнається Дара Корній. — Мене злило те, що українські підлітки захоплюються чужинською міфологією, не здогадуючись навіть, наскільки потужним є пласт рідної української міфології. Гонихмарником прагнула довести, що рідна міфологія нічим не гірша, а навіть краща».
Роман «Гонихмарник» приніс авторці третю премію літературного конкурсу Коронація слова 2010 року, в номінації «роман», удостоєний відзнаки «Дебют року» від видання «Друг читача» та став лауреатом премії асамблеї фантастики «ПОРТАЛ-2011» — «Відкриття себе» імені В. І. Савченко. Після публікації першого роману Дара Корній отримала неофіційне звання «української Стефані Майєр».
Наступними її творами, пов’язаними із міфологією, є «Зворотній бік світла», «Зворотній бік темряви», «Зворотній бік сутіні» та «Зворотній бік світів». У них авторка піднімає із забуття праслов’янську міфологію та робить її простою та доступною для звичайного читача. За словами Дари Корній, для того, щоб задум вдався, їй довелося збирати матеріал для першої книги аж дев’ять місяців.
Також письменниця має романи для більш дорослої аудиторії. До прикладу, таким твором є «Тому, що ти є», ідея якого з’явилася через зустріч із чоловіком, який втратив дружину в наслідок хвороби. Він не міг це прийняти, неначе жив у іншому світі, де вона була досі жива. Авторка поставила перед героями роману багато моральних дилем, наділила їх коханням та розділила смертю, прийняти яку й було потрібно головному герою, попри всю трагічність історії стосунків із дружиною.
В іншому романі, що має назву «Зірка для тебе», смерть також межує із любов’ю, адже там від лікарської недбалості помирає вагітна героїня. Її чоловік наважується на помсту та вбиває лікаря, який став причиною втрати. Але ця історія врешті-решт закінчується позитивно.
У Дари Корній є багато кумедних випадків, пов’язаних із творчістю. Наприклад, під час одного із радіо-інтерв’ю до студії зателефонував чоловік, який сказав, що її потрібно разом із книгами спалити привселюдно на площі в Києві, тому що її твори не подобаються церкві. Або ж після виходу роману «Тому, що ти є» прихильники фантастики присилали їй листи із обуренням про те, що це звичайна плаксива любовна історія, а вони чекали фантастику.
В одному з інтерв'ю письменницю запитали: «Яке Ваше життєве кредо?» на що вона відповіла: «Падай і підводься, допоки живий. Бо той, хто впав і не підвівся – мертвий.»
Зараз Дара Корній живе у Львові. Виховує старшу дочку Ірину та молодшого сина Максима, яких вважає найважливішим і головним досягненням у житті. Працює в Львівській національній академії мистецтв.
Comentarios