Є думка, що сучасні підлітки зовсім не люблять читати, особливо класику. Ми вважаємо, що це не так. Їм просто потрібні правильні книги, які зможуть зацікавити та прищепити їм любов до читання.
Бібліотека ім. О.І. Купріна пропонує сучасному підлітку взяти в руки книгу з нашої добірки «5 пригодницьких книг для підлітків, якими зачитувались їх батьки». Ці книги дадуть Вам можливість поринути в світ захоплюючих пригод та подорожей загубленими та таємничими місцями, відправиться на пошуки скарбів, побувати на дивовижних островах і в незвичайних країнах і, навіть, пережити корабельну аварію. Обирайте вподобану книгу, вмикайте уяву та читайте разом з нами!
«Загублений світ» Артур Конан Дойл
«Загублений світ» - роман відомого англійського письменника Артура Конан Дойла (так, того самого, що створив найвідомішого детектива в літературі – Шерлока Холмса). Для когось це може бути новиною, але окрім детективних оповідань А. К. Дойл писав і чудові пригодницькі історії.
Про що: Четвірка сміливців — молодий журналіст Мелоун, професори Челленджер та Саммерлі й професійний мисливець лорд Рокстон — вирушає на пошуки загубленого світу в джунглі Південної Америки. Сила-силенна пригод, страшних небезпек і знахідок чекають героїв на їхньому шляху. Їм доведеться мобілізувати усі свої сили та розум, щоб вижити й повернутися у цивілізований світ...
Якщо сподобалась книга: можете подивитися однойменний телесеріал 1999 р. за мотивами твору.
«Таємничий острів» Жуль Верн
Роман «Таємничий острів» завершує своєрідну трилогію про капітана Немо («Діти капітана Гранта» і «Двадцять тисяч льє під водою»).
Про що: головні герої – п’ятеро американців, котрі здійснили сміливу втечу з полону на повітряній кулі і потрапили на безлюдний острів. Разом з героями Жуля Верна ви дізнаєтеся, як завдяки мужності, витривалості, силі людського духу можна здолати всі негоди й вижити у найскрутніших умовах.
Якщо сподобалась книга: можете подивитися однойменний двох серійний телесеріал 2005 р. за мотивами твору.
або пограти в комп’ютерні ігри в жанрі квест:
«Повернення на таємничий острів» (англ. Return to Mysterious Island) (2004 р.) та «Повернення на таємничий острів ІІ: Доля Міни» (англ. Return to Mysterious Island II : Mina's Fate) (2009 р.), сюжети яких теж тісно зв'язані з твором.
«Острів загиблих кораблів» Олександр Бєляєв
Захоплюючий роман Бєляєва «Острів загиблих кораблів» не відноситься до числа його фантастичних творів, проте гострий, напружений сюжет, колоритні характери і несподівана розв’язка роблять його одним з найяскравіших зразків класичної пригодницької літератури.
Про що: 1920-ті роки. В океані зазнає аварії трансатлантичний лайнер «Бенджамін Франклін».Дивом уцілівших пасажирів - Реджинальда Гатлінга, заарештованого за злочин, якого він не скоював, його конвоїра у Штати сищика Симпкінса і прекрасну доньку мільярдера Вівіан Кінгман – плином відносить кудись в стоячі води страшного і таємничого Саргассова моря. Там вони потрапляють в полон мешканців загадкового рукотворного острова, створеного з останків кораблів.
«Острів скарбів» Роберт-Луїс Стівенсон
Книга Роберта-Луїса Стівенсона, починаючи з моменту публікації в 1883 році, підкорила не одне покоління як юних, так і дорослих читачів. Це історія для тих, хто хоче поринути в атмосферу авантюризму, романтики пригод і пошуків скарбів. Книга захопить вас з перших абзаців, і відведе в світ піратів, кораблів що бороздять морські простори, найяскравіших гонитв і закопаних скарбів.
Про що: Події розгортаються в кінці XVIII століття. У невеликому трактирі з'являється дивна людина, яку наздоганяє смерть. Хлопець Джим, син власниці трактиру, знаходить в його речах карту, на якій показано де легендарний пірат Флінт заховав награбовані скарби. Джим, разом з друзями, сідає на корабель, в надії дістати захований скарб. Але, вони навіть не уявляють, що весь корабель наповнений піратами, які теж мріють отримати скарби Флінта. Піратів очолює легендарний Джон Сільвер, який славиться своєю хитрістю і спритністю. Отже, чи вийде перехитрити підступних піратів, знайти безцінний скарб і цілими повернутись додому?
Якщо сподобалась книга: екранізацій цього роману дуже багато. Ми пропонуємо подивитись:
«Острів скарбів» (1988 р.) - анімаційний двосерійний телефільм режисера Давида Черкаського, заснований на сюжеті роману;
однойменний американо-британський фільм 1990 р. з юним Крістіаном Бейлом (актор, який зіграв найкрутішого Бетмена у трилогії «Темний рицар») в головних ролях;
однойменний британський міні-серіал (2012 р.) – напевно тільки британці можуть так круто екранізувати класику).
А пограти можна в гру «Тайна Острову скарбів» (англ. Destination: Treasure Island, 2007 р.) сюжет якої є своєрідним продовженням книги.
Також можете ознайомитися з найвідомішою піратською піснею роману - «П'ятнадцять хлопців на скрині мерця» (англ. Fifteen Men On the Dead Man’s Chest). У романі Стівенсона наводиться тільки приспів пісні, решта залишено уяві читачів.
P.S. До речі, на нашому Youtube-каналі є чудовий майстер-клас "Сундук скарбів"
https://www.youtube.com/watch?v=ItP8XAV-Rzo присвячений ювілею Роберта-Луїса Стівенсона.
«Копальні царя Соломона» Райдер Гаґард
Один з найвідоміших романів Генрі Райдера Гаґарда по праву увійшов до золотого фонду світової пригодницької літератури, поклавши початок циклу творів про пригоди відважного Аллана Квотермейна.
Про що: Одного разу до безстрашного мисливця та мандрівника Аллана Квотермейна звернулися сер Генрі Куртіс і його друг Джон Гуд, морський офіцер. Вони попросили допомогти знайти брата Генрі, який, на їхню думку, пішов на пошуки легендарних скарбів, що належали біблійному царю Соломону. Щоб схилити мисливця до небезпечної, а можливо і смертельної подорожі, йому запропонували солідну винагороду. Після довгої дороги, повної небезпек, мандрівники потрапляють в загублену країну кукуанів, і справжні пригоди тільки починаються!
Якщо сподобалась книга: роман був кілька разів екранізований, але найвідомішою екранізацією є фільм
«Копальні царя Соломона» 1985 року з Річардом Чемберленом у головній ролі.
Якщо ви книлюб та більше полюбляєте дивитись Youtube то ознайомтесь з статею: https://bibl10.wixsite.com/kuprina/post/що-таке-booktube-спільнота-та-топ-10-україномовних-буктьюберів
Comments