Життя сучасної людини неможливо уявити без Youtube, відеохостинга, що надає користувачам послуги зберігання, доставки та показу відео. Якщо ви є активним користувачем Youtube, то напевно ви знайомі з такими поняттями, як блогінг та блогер. Є багато напрямків відеоблогінгу і у сьогоднішній статті рубрики #длякниголюбів ми познайомимо вас з одним із них, а саме - Booktube (від англ. book — книга, tube — канал).
Буктьюб — це спільнота блогерів-книголюбів, які знімають відео про книжки та викладають їх на YouTube, тобто це відеоканали про книги. Це напрямок відеоблогінгу став активно розвиватися в останні десять років і на сьогоднішній день буктьюб досить популярне явище. Деякі канали мають до 400 тисяч користувачів. Це говорить про те, що спільнота буктьюберів не менше популярна і важлива, ніж співтовариство професійних критиків чи оглядачів. І в цьому немає нічого дивного. Книжкові блогери приваблюють людей чесною думкою про прочитані книги, цікавою подачею матеріалу, менш формальними рецензіями, а іноді, харизмою і талантом. І найголовніше, буктьюбери надихають людей читати.
Поговоримо про те, що представляє із себе канал книгоблогера і які теми або рубрики він висвічує.
Book Haul (букв. з англ. «книжковий улов» ) або Книжкові покупки - відео, в якому автор каналу розповідає про ті книги, які він недавно купив. Тут на перший план виходить особистість букблогера, його смак та вподобання.
Книжкові полиці - формат відео, де ведучий розповідає про одну з книжкових полиць, які перебувають у нього за спиною (книжкова шафа за спиною або нагромадження книг - частий атрибут фону для книгоблогера). Що цікаво, кожна полка може мати свою власну класифікацію (книги для жінок / фентезі-література / книги по догляду за собою і т.д.).
Прочитане - розділ, в якому буктьюбер розповідає про недавно прочитані книги та ділиться враженням про прочитане.
Плани на …. – відео, де книжковий блогер ділиться зі своїми планами щодо книг, що він хоче прочитати в певний проміжок часу, зазвичай на сезон або на рік.
Огляд творів - рецензія-розбір прочитаної книги - найважливіша складова сучасного каналу буктьюбера. У кожного автора свій підхід до створення таких оглядів: у одного відео триває 5-8 хвилин і в ньому блогер дає коротку рецензію-враження про твір, у іншого - повний розбір на 30-50 хвилин: підкреслення сильних і слабких сторін, більш аналітичний погляд на текст; обговорення сюжету / персонажів / проблематики / стилістики.
Топи - розділ, в якому автор пропонує глядачам списки творів на певну тематику: топ кращих книг 2019 року або топ 10 книг для створення весняного настрою та ін.
Це найосновніші теми відео, які присутні на каналі у кожного поважаючого себе букблогера. Зараз на буктьюбі існує багато різнопланових форматів та тем відео: від 24-часового читання до рейтингів та марафонів книг.
Буктьюб, як правило, припускає не стільки аналітичний, скільки емоційний відгук про книгу. Вік як самих буктьюберів, так і їхньої аудиторії, коливається в діапазоні від 15 до 30 років. А сама специфіка буктьюбу припускає обмін думками, дискусію, можливість різних трактувань і поглядів.
На сьогодні український буктьюб активно розвивається. Ми із задоволенням стежимо за книжковими блогами наших співвітчизників, тому вирішили скласти власну добірку каналів, на які варто підписатися. До нашої добірки увійшли сторінки україномовних книжкових блогерів, на канали яких підписані більше ніж 1 тис. осіб.
1. Annika BookBlog
Авторський відеоблог про книги поетеси та письменниці з Тернополя Анни Лисенко-Гурської. На своєму каналі Анна ділиться враженнями про прочитані книги, інспектує книгарні, ділиться враженнями про літературні фестивалі, а також роздумами на різні теми.
2. Вишневий цвіт
Букблогерка Люмила Дмитрук на своєму каналі «розповідає про свою творчість, подорожі, книги та просто життя!»
3. Gulbanu Bibicheva
Блогерка, багатодітна мати Гульбану Бібічева читає по одній книжці на тиждень та публікувати відео зі своїми враженнями щодо неї.
4. Nata&Books
Любиш читати? Дізнаватись вчасно про новинки видавництв? Подобається слухати думки інших щодо прочитаного? Це все ти знайдеш на каналі чудової дівчини на ім’я Наталя.
5. Color Life by Anna
Власницю цього каналу звуть Анною. Вона живе та працює у Луцьку, дуже любить книжки, а також цікавиться питаннями освіти й захоплюється подорожами. Від Анни ви дізнаєтесь про новинки в українському видавничому світі, літературні огляди на відомі бестселери та вічну класику.
6. Анатомія книги
Розбавляє дівочу кампанію - Василь Беликанич. Буктьюбер називає своїх шанувальників - українська книжково-літературна сім’я. «Анатомія книги», як зазначає сам Василь, це україномовний книжковий канал для любителів читати, оглядати та спілкуватися про книги!
7. A Woman Who Reads
Цей влог веде дівчина на ім’я Ольга. Оля дуже динамічно та цікаво розповідає про книги, які прочитала та робить добірки та топи книг за різними тематиками.
8. Imagination
На каналі буктьюбера Ірини Зеленчук ви зможете знайти для себе багато цікавих оглядів на не менш цікаві книги. Дівчина ділиться своїми враженнями про прочитані книги різних видавництв, і навіть, кулінарними рецептами страв з відомих книг.
9. Твоя Полиця
Анна з каналу «Твоя Полиця» ставить на меті популяризацію літератури. У її блозі ви знайдете книжкові рейтинги, інформацію про новинки, цікаві рецензії, репортажі із різноманітних з’їздів та форумів, а також відеогляди, де Аня коротко та цікаво презентує книги.
10. Olya Cheryba
Оля просто обожнює читати і не уявляє свого життя без книг. Якщо ти такий же книголюб як Ольга, то приєднується до її каналу, щоб обмінюватися враженнями про прочитані книги, книжкові огляди і новинки.
Ось такий топ-10 українських буктьюберів у нас вийшов. Всі автори каналів мають індивідуальний підхід до книг, читання та навіть зйомок відео. Зрештою, усі вони гідні вашої уваги.
Діліться своєю думкою у коментарях та радьте буктьюберів, за творчістю яких слідкуєте особисто ви.
コメント