Щороку, 21 листопада, українці відзначають День Гідності та Свободи – в річницю початку Євромайдану.
Метою запровадження пам’ятної дати стало утвердження в Україні ідеалів свободи і демократії, збереження та донесення до сучасного і майбутніх поколінь інформації про доленосні події в Україні початку XXI століття.
Цього дня вшановується патріотизм і мужність громадян, які восени 2004-го та в листопаді 2013 – лютому 2014 року стали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини й громадянина, національних інтересів Української держави та її європейського вибору.
На майдані Незалежності спочатку було 1500 прихильників євроінтеграції, але незабаром їх стало понад 100 тисяч.
Кривавою видалася ніч на 30 листопада. Тоді для розгону майданівців влада застосувала силу. І це був тільки початок. Протести перетворилися з проєвропейських на антиурядові та стали масштабнішими.
18-20 лютого - пік Революції гідності. Відбулися криваві сутички в центрі Києва, підпалено Будинок профспілок та вбито багатьох євромайданівців, які стали Героями Небесної сотні.
Україна вже сьомий рік поспіль відзначатиме День Гідності та Свободи. Традиційно у цей день люди поминають загиблих під час Революції гідності, приносять квіти і лампадки до пам’ятних місць.
Низький уклін всім захисникам української державності, які назавжди залишаються в пам’яті народу гідним прикладом.
Commentaires