top of page
  • Фото автораБібліотека ім. Купріна

Горить свіча – як пам'ять, як сльоза

Щороку в четверту субботу листопада в Україні вшановують пам’ять жертв Голодоморів. У цьому році День пам’яті припадає на 27 листопада. Бібліотека ім. О.І. Купріна зібрало 6 фактів, які потрібно пам’ятати про Голодомор.


1. Голодомор в Україні тривав 17 місяців – з квітня 1932 року до листопада 1933 року. За різними даними, загинуло від 4 до 7 млн людей, хоча деякі вчені говорять про 10-11 млн. загиблих.


2. За даними істориків, навесні 1933 року в Україні помирало 20 людей щохвилини, 1 000 людей щогодини і майже 25 000 людей щодня.


3. Найбільше постраждали від голоду колишні Харківська і Київська області (теперішні Полтавська, Сумська, Харківська, Черкаська, Київська, Житомирська). На них припадає 52,8% загиблих.Смертність населення тут перевищувала середній рівень у 8-9 і більше разів.


4. Голодомор 1932-33 рр. є визнаним на міжнародному рівні геноцидом українців. Голодомор був добре спланованим, свідомим та цілеспрямованим злочином вищого керівництва СРСР.


5. 21 жовтня 1933 року у Львові 18-річний студент першого курсу природничого факультету Львівського університету Микола Лемик двома пострілами в голову та серце вбив співробітника консульства СРСР Олексія Майлова на знак протесту проти організованого радянською владою Голодомору в Українській СРР. Цей акт помсти в історії назвали «пострілом в обороні мільйонів», який мав привернути увагу усього цивілізованого світу до вбивства українців.


6. Традицію вшановувати жертв Голодомору засвіченою у вікні свічкою започаткував американський історик Джеймс Мейс, який у 1986‒1987 роках очолював Комісію Конгресу США зі збору свідчень очевидців голоду.

Закликаємо всіх, сьогодні, 27 листопада, о 16:00 год долучитися до загальнонаціональної хвилини мовчання та запалити свічку пам’яті!


84 просмотра0 комментариев

Недавние посты

Смотреть все
bottom of page